Historia

High Kick Gym to miejsce stworzone z pasji i na bazie doświadczenia twórcy kubu Wojciecha Stawickiego. Wojciech Stawicki ukończył studia kierunkowe na Wydziale Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego. Swoją wiedzę uzupełniał, kończąc wiele kursów podnoszących kwalifikacje, między innymi kurs instruktorski organizowany przez Polski Związek Kickboxingu, Certyfikowany Kurs Trenera Personalnego i Instruktora Siłowni, Certyfikowany Kurs Cross Treningu. Od zawsze pasjonat kickboxingu. Na swoim koncie ma imponujące osiągnięcia sportowe jako wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w Kickboxingu, Puchar Polski K-1, ponadto cztery walki zawodowe w K-1 oraz dwie walki MMA.

Wojciech Stawicki jest trenerem z dwudziestoletnim doświadczeniem. Swoje pierwsze umiejętności trenerskie zdobywał w mieście rodzinnym, gdzie prowadził klub o nazwie Złocieniecka Akademia Kickboxingu, aktywnie angażując lokalną społeczność w zajęcia sportowe z kickboxingu i prowadząc treningi personalne. Przez wiele lat pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego w szkole podstawowej oraz klasach ponadpodstawowych, rozwijając u dzieci i młodzieży pasję do sportu oraz podnosząc świadomość istoty aktywnego trybu życia i jego wpływu na zdrowy rozwój dzieci.

W 2017 roku przeniósł swoją działalność do Szczecina, tworząc klub: UKS Szczecińska Akademia Kick Boxingu gdzie prowadził zajęcia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Szczecinie. Następnie zajęcia przeniosły się do niewielkiego budynku przy szkole, gdzie organizowane były treningi dla dzieci, młodzieży i dorosłych w małych 5-15 osobowych grupach. Klub szybko stał się popularnym miejscem dla wszystkich miłośników sportów walki oraz tych, którzy chcieli spróbować swoich sił w kickboxingu.

Obecnie zajęcia prowadzone są na Pl. Kilińskiego 3. Początkowo ćwiczyliśmy na sali mierzącej ponad 110m². Aktualnie uczestnicy mają do dyspozycji dwie dodatkowe sale treningowe 130m² i 60m², co pozwala na komfortowe ćwiczenia w przestronnym i dobrze wyposażonym miejscu. Do dyspozycji klubowiczów jest również płatny  parking przed klubem.

Członkowie klubu High Kick Gym pod okiem trenera Wojciecha Stawickiego odnoszą liczne sukcesy, wygrywając walki i zawody na poziomie Mistrzostw Polski w zawodach ogólnopolskich.

Jeżeli chcesz dołączyć do High Kick Gym i trenować razem z nami zapraszamy na pierwsze, bezpłatne zajęcia próbne. Jesteśmy pewni, że zostaniesz z nami na dłużej.