Historia - High Kick Gym

O nas

Historia High Kick Gym

Klub High Kick Gym został stworzony z pasji oraz z zamiłowania do kickboxingu. Jego założycielem jest Wojciech Stawicki, który swoją przygodę trenerską zapoczątkował w swoim rodzinnym mieście w Złocieńcu. W tedy klub nosił nazwę Złocieniecka Akademia Kickboxingu, a zajęcia prowadzone były na sali gimnastycznej szkoły podstawowej, gdzie Wojciech był nauczycielem wychowania fizycznego. Z czasem treningi stawały się coraz popularniejsze, a chętnych przybywało. U dzieci i młodzieży rozwijała się pasja do sportu oraz aktywnego trybu życia, co przekładało się na liczne zwycięstwa podczas lig, gal czy innych zawodów kickboxingu.

W 2017 roku działalność została przeniesiona do Szczecina z początku tworząc klub UKS Szczecińska Akademia Kickboxingu w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 5. Treningi również i w tym mieście cieszyły się wielkim powodzeniem, co pozwoliło na dalszy rozwój klubu. Kolejni miłośnicy sportów walki, jak i ci którzy chcieli pierwszy raz spróbować swoich sił w kickboxingu coraz chętniej zapisywali się na zajęcia grupowe i indywidualne. Wówczas zajęcia zostały przeniesione do niewielkiego budynku przy szkole nr 5, gdzie w pełni wyposażona sala podniosła komfort treningów dla dorosłych i młodzieży.

Obecnie Klub nosi nazwę High Kick Gym i znajduje się na Pl. Kilińskiego 3 w Szczecinie. Treningi zaczynały się na sali mierzącej 110m2 z szatnią męską i damską, recepcją oraz małym sklepikiem ze sprzętem sportowym i suplementami firmy SFD. Dzięki dalszemu rozwojowi klub został powiększony o kolejne dwie klimatyzowane sale treningowe 60m2 i 130m2 oraz dwie szatnie, co daje większy komfort ćwiczeń. Do dyspozycji klubowiczów jest również parking.

Członkowie klubu trenują w grupach o różnym stopniu zaawansowania pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Zajęcia są prowadzone w godzinach porannych i wieczornych tak, aby jak największa ilość osób mogła ćwiczyć w klubie. W ofercie są treningi dla tych co nigdy wcześniej nie mieli styczności ze sportami walki, początkujących jak i zaawansowanych. Od kickboxingu, po boks i zajęcia corsskicku, które wzmacniają całe ciało budując przy tym sportową sylwetkę. W klubie panuje rodzinna oraz miła atmosfera, a jego pracownicy codziennie dbają o to, aby każdy czuł się swobodnie i wyszedł zadowolony.

Zawodnicy klubu pod okiem głównego trenera Wojciecha Stawickiego odnoszą liczne sukcesy, wygrywając walki i zawody na poziomie Mistrzostw Polski w różnych formułach. Biorą również udział w galach i imprezach sportowych, są utytułowanymi Mistrzami i Vice Mistrzami Polski. W trakcie przygotowań do walk zawodnicy zawsze mogą liczyć na wsparcie trenera jak i jego doświadczenie.

Jeżeli chcesz dołączyć do High Kick Gym i zacząć swoją sportową przygodę zapraszamy na PIERWSZE BEZPŁATNE zajęcia próbne. Jesteśmy pewni, że zostaniesz z nami na dłużej.